Kwi
09
Czy dług może być inwestycją?

Dług jest zawsze postrzegany jako wróg osobistego postępu finansowego, a każdy konwencjonalny doradca finansowy doradzi ci, abyś nie zaciągał długów przez całe swoje życie. Taka rada jest logiczna pod wieloma względami, szczególnie w przypadku osób, które pożyczają pieniądze bez odpowiedniego planowania.

Główną wadą porad dotyczących życia bez długów jest to, że ignoruje siłę dźwigni. Dźwignia jest pojęciem używanym przez osoby zamożne, aby stworzyć więcej pieniędzy pochodzących z firmy i inwestycji - korzystając z pieniędzy innych ludzi. Różnica między nimi a typowym pożyczkobiorcą z banku jest taka, iż są w stanie w sposób zrównoważony zapewnić, że pieniądze, które pożyczają, zwiększają ich wartość netto, a nie stworzą obciążenie finansowe.

Dług a inwestycje
Te same zasady stosowane przez osoby o wysokich dochodach, aby zwiększyć swoje bogactwa za pomocą cudzych pieniędzy pożyczonych od banków i innych inwestorów, mogą być stosowane na poziomie indywidualnym. Kiedy zaczynasz dbać o swoje osobiste planowanie finansów, są dwie podstawowe rzeczy, którymi będziesz się zajmować. Najpierw będziesz musisz wiedzieć, ile pieniędzy zamierzasz wydawać miesięcznie w następnym okresie budżetowym - który często wynosi jeden rok/dwanaście miesięcy. Następnie musisz ustalić, skąd otrzymasz pieniądze, aby spełnić wszystkie przedstawione miesięczne wydatki i nadal mieć nadwyżkę, aby móc oszczędzać i inwestować, aby zwiększyć swoje bogactwo. Jeśli całkowity miesięczny dochód nie wystarcza, aby pokryć całkowite miesięczne wydatki - będziesz musiał rozważyć inne alternatywne sposoby na pokonanie tej luki.

Pierwszą opcją, którą większość osób i gospodarstw domowych musi zorganizować w celu zmniejszaniu deficytu własnego i domowego budżetu, jest zaciąganie pożyczek. Może to być pożyczanie od innych członków rodziny, przyjaciół lub zaciąganie pożyczek z banku poprzez kredyty w rachunku bieżącym. Najbardziej popularnym pożyczaniem jest jednak zadłużenie na karcie kredytowej, które gromadzisz, które tworzysz w sklepach detalicznych i innych miejscach, w których robisz zakupy. Większość osób woli używać kart kredytowych, ponieważ dają one możliwość kupowania większej ilości towarów i usług, niż ich obecne saldo gotówki im na to pozwala.

To, co większość osób ignoruje, to fakt, że jeśli nie będziesz ostrożnie zarządzać użyciem swojej karty kredytowej, możesz skończyć z ogromnym długiem, który może doprowadzić cię do bankructwa, a twoja ocena kredytowa ucierpi w tym procesie.